YAĞ YAKIMI İÇİN BESLENME - BÖLÜM 1                                                               YAĞ YAKIMI İÇİN BESLENME - BÖLÜM 1

ZONE TEAM

1 Temmuz 2017

YAĞ YAKIMI İÇİN BESLENME - BÖLÜM 1

Sağlıklı kilo vermek için nereden başlamalı?

Sağlıklı kilo vermek için, yağ kaybını maksimize etmelisiniz. Bunun için kaslara ihtiyacınız var! Kas kütlenizi korumak veya kuvvet oluşturmak için çalışırken beslenmenizle ihtiyacınız olan enerjiyi alacak, hiç bir zaman güçsüz düşmeyecek, enerjik ve canlı olacaksınız.

Yağ yakmak veya kilo vermek için yapılabilecek en kötü şeylerden biri de hemen çok düşük kalorili ve düşük karbonhidratlı bir diyete başlamaktır. Bu diyetler başlangıçta çok hızlı yağ kaybına neden olabilir fakat bir kaç ay sonra yağ kaybı durduğunda harabiyet başlar ve kişi ciddi sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalabilir.

Kilo kaybı, yağ yakımı amacıyla oluşturacağınız beslenme programınızı bir diyetisyen ile birlikte oluşturun. Metabolizmanın genel durumu, egzersizleriniz, günlük hareket alışkanlıklarınız, uyku ve stres durumu ile ruhsal ve mental kondisyonun da dahil olduğu bu belirleme sürecinde, aynı zamanda kendinizi de yeniden tanıyacaksınız. Tüm etmenlerin birlikte gözden geçirilmesiyle oluşturulacak bir beslenme programının net sonuçlara yönelik etkili ve sürdürülebilir olacağını unutmayın.

Yağ yakımı için en doğru beslenme

Diyet yaptığınızda, vücudunuz açlık moduna girerek karşılık verir. Bu, temel olarak vücudun metabolizma hızını yavaşlattığı anlamına gelir ve besin azlığı zamanında kullanılmak üzere enerji depolanmaya başlar. Dolayısıyla, kalori alımını bir kez azalttığınızda vücudunuz metabolik hızınızı yavaşlatarak tepki verir. Kalori alımını ne kadar çok azaldıtsanız, metabolik hızınızdaki düşüş o kadar büyük olur.

Diyetiniz boyunca sağlıkla kilo verin!

Metabolik hızın büyük oranda yavaşlamasını önlemek için, kalori alımınızı aşamalı olarak yavaş yavaş azaltmalısınız. Egzersiz, metabolizma hızınızı daha yüksek tutmanıza yardımcı olur ancak kalori alımını kademeli olarak düşürmek konusunda kontrol sizde. Kilo kaybı için alabileceğiniz kadar kaloriyi alarak yağ yakacağınız bir diyete başlayacaksınız. Bu şekilde metabolizma hızınız düştükçe ve yağ kaybı sona erdiğinde, kaloriyi azaltmaya devam edecek bir alana sahip olur, diyetiniz boyunca vücut ağırlığınızı kaybetmeye devam edersiniz.

Beslenmenizi analiz edin

Yağ yakımı için uygulayacağınız diyete nereden başlamanız gerektiğini en iyi şekilde planlamak için, mevcut beslenmenize dürüst bir şekilde bakmanız gerekecek.

Kilo vermek, yağ yakımı için ideal beslenme programınızı oluşturmak için mevcut durumu analiz etmeniz gerekir. Bunun için bir hafta boyunca yediğiniz her şeyi kaydedin. Bu çok zor görünüyorsa, en az iki hafta içi ve bir hafta sonu yapın. Mutfağınızda bazı değişiklikler de yapmanız gerekebilir; bir terazi ve bir ölçü bardağı alın. Tavuk, et ve balıkları tartın. Sıvılar ve tahıllar için ölçü bardakları ve kaşıklar kullanın. Yiyeceklerin besin değerlerini inceleyin, etiketlerdeki değerleri kullanın, yediklerinizin içerik değerlerini güvenilir kaynaklardan kontrol edin.

Bu süreçte beslenmenizi değiştirmeyin. Kayıt altına aldığınız bu bir haftalık süreçte normalde yemediklerinizi yemekten kaçının. Yeni diyetinize nereden başlayacağınızı bulmak için, mevcut beslenmenizi değerlendirmeye odaklanın. Yediğiniz her gıdanın kalori miktarını, protein gramını, karbonhidrat gramını ve toplam yağ gramını hesaplayın. Her günün protein, karbonhirat ve yağdan oluşan toplam kalori miktarı ve gramına sahip olduğunuzda, tüm gün ortalamalarını almanız gerekir. 7 günü kaydettiyseniz, bu sayıyı 7'ye bölerek günlük ortalama kalori alımını elde edin. 3 günü kayıt altına almış olsaydınız, üç günlük toplam kaloriyi toplamış olarak 3'e bölerdiniz. Aynı ortalama alma işlemini protein gramı, karbonhidrat gramı ve yağ gramı ile de yapın. Böylece günlük toplam kalori ortalamanız, protein, karbonhidrat ve yağ gramları belirlendi. Elimizdeki bu veri ile şimdi metabolik hızı düşürmeden, kalori alımını aşamalı olarak yavaş yavaş azaltacak bir beslenme planı oluşturabiliriz.


ÜCRETSİZ DENEME ÜYELİĞİ İÇİN HEMEN BAŞVURUN

LÜTFEN AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURUNUZ.

DANIŞMANLARIMIZ EN KISA ZAMANDA SİZE ULAŞACAKTIR.

Zone form

1. Ücretsiz deneme, kulübe yakın (en fazla 10km) olan misafirler içindir.

2. Misafirlerimizin, 20 yaş ve üzerinde olması gerekmektedir.

3. Ücretsiz deneme hakkı her misafirimiz için bir kereliktir.

Bu şartlar sağlanmazsa kulübe günlük giriş ücreti olarak 80 TL ödenir.

1. Onay metni

6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Ticari İletişim Ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik çerçevesinde Merkez Yapı İnşaat Spor ve Tur. İşl. A. Ş. (“Zone”) tarafından veya bir aracı firma vasıtasıyla tarafıma Zone tarafından sunulan hizmetlere ve şirketle ilgili güncellemelere ilişkin telefon, faks, elektronik, posta, MMS ya da SMS hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri ve görüntü içerikli her türlü ticari elektronik ileti ile yapılacak her türlü tanıtım, bilgilendirme, reklam, kampanya, aktivite, pazarlama fırsat ve sair iletilerin gönderimini ve bu form kapsamında vermiş olduğum bilgilerin istatistik ve anket çalışmaları için kullanılabileceğini kabul ettiğimi ve Zone tarafından gönderilen iletilerde bu hususta belirtilen yöntemle gönderim listesinden her zaman kolayca ve ücretsiz şekilde çıkarak ticari elektronik ileti gönderimini durdurabileceğimi bildiğimi beyan ederim.

2. Kanun kapsamında tarafınızca ticari elektronik ileti gönderilmesi için tarafınızdan onay verilmesi gerekliliğine ilişkin bilgilendirme metni aşağıdaki gibidir

6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Ticari İletişim Ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik çerçevesinde, hizmet sağlayıcının, mal ve hizmetlerini tanıtmak, pazarlama, işletmesini tanıtmak ya da kutlama ve temenni gibi içeriklerle tanınırlığını artırmak amacıyla alıcıların elektronik iletişim adreslerine gönderdiği ticari elektronik iletiler için kendisi tarafından alıcı olarak tarafınızdan onay alınması gerekmekte olup bu minvalde tarafınızdan söz konusu onay formunun kabul edilmesi gerekmektedir. Devam eden abonelik, üyelik veya ortaklık durumu ile tahsilat, borç hatırlatma, bilgi güncelleme, satın alma ve teslimat veya benzeri durumlara ilişkin bildirimleri içeren iletiler ile hizmet sağlayıcıya ilgili mevzuatla getirilen bilgi verme yükümlülüğü durumlarında şirketimiz açısından önceden onay alma zorunluluğu bulunmamaktadır. Bununla birlikte, gerekçe göstermeksizin ticari elektronik iletiyi reddetme hakkınızın bulunduğunu ve ticari elektronik ileti hangi iletişim kanalıyla gönderildiyse ret bildiriminin ücretsiz bir şekilde aynı iletişim kanalıyla sağlanabileceğini belirtiriz.

Yukarıdaki maddeleri ve sözleşmeyi okudum, kabul ediyorum.