VEGAN CHIA PUDİNG                                                                        VEGAN CHIA PUDİNG

DİYETİSYEN YUSUF GÜL

7 Ağustos 2017

VEGAN CHIA PUDİNG

Tatlı yiyelim, kilo verelim!

Yapımı çok basit olan bu lezzetli tarifi, yatmadan önce hazırlayarak güne bu lezzetli tatla başlayabilir veya günün her saatinde olası şeker krizleri için buzdolabınızda bulundurabilirsiniz. Chia tohumuyla dolu olan bu puding ile kalsiyum, omega-3 yağ asidi, magnezyum, lif ve protein ihtiyacınızı karşılamış olursunuz. Chia aynı zamanda enerjinizi artırır, metabolizmanızı hızlandırır ve kilo vermenizde etken rol alir.

Malzemeler

 • 2 su bardağı badem sütü
 • ½ su bardağı chia tohumu
 • ½ su bardağı çilek
 • 1 avuç dolusu yaban mersini
 • 1 adet muz
 • 1 çay kaşığı vanilya aroması
 • 2 yemek kaşığı agave şurubu

Hazırlanışı

 1. Badem sütü, çilek, muz, yaban mersini ,bal ve vanilyayı birleştirin, yüksek hızlı blender ile 2 - 3 dakika smoothie kıvamına gelene dek karışmasını sağlayın. Blenderdan kaplara aldığınız karışıma yavaşça chia tohumlarını ilave edin ve birkaç dakika kaşık yardımı ile karıştırmaya devam edin.
 2. Hazırladığınız karışımı buzdolabına yerleştirin, en az 45 dak. - 1 saat buzdolabında bekletin. Soğutulmuş olarak servis yapın. Vegan chia puding'i 3 - 4 kişilik olarak servis edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ DENEME ÜYELİĞİ İÇİN HEMEN BAŞVURUN

LÜTFEN AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURUNUZ.

DANIŞMANLARIMIZ EN KISA ZAMANDA SİZE ULAŞACAKTIR.

Zone form

1. Ücretsiz deneme, kulübe yakın (en fazla 10km) olan misafirler içindir.

2. Misafirlerimizin, 20 yaş ve üzerinde olması gerekmektedir.

3. Ücretsiz deneme hakkı her misafirimiz için bir kereliktir.

Bu şartlar sağlanmazsa kulübe günlük giriş ücreti olarak 80 TL ödenir.

1. Onay metni

6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Ticari İletişim Ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik çerçevesinde Merkez Yapı İnşaat Spor ve Tur. İşl. A. Ş. (“Zone”) tarafından veya bir aracı firma vasıtasıyla tarafıma Zone tarafından sunulan hizmetlere ve şirketle ilgili güncellemelere ilişkin telefon, faks, elektronik, posta, MMS ya da SMS hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri ve görüntü içerikli her türlü ticari elektronik ileti ile yapılacak her türlü tanıtım, bilgilendirme, reklam, kampanya, aktivite, pazarlama fırsat ve sair iletilerin gönderimini ve bu form kapsamında vermiş olduğum bilgilerin istatistik ve anket çalışmaları için kullanılabileceğini kabul ettiğimi ve Zone tarafından gönderilen iletilerde bu hususta belirtilen yöntemle gönderim listesinden her zaman kolayca ve ücretsiz şekilde çıkarak ticari elektronik ileti gönderimini durdurabileceğimi bildiğimi beyan ederim.

2. Kanun kapsamında tarafınızca ticari elektronik ileti gönderilmesi için tarafınızdan onay verilmesi gerekliliğine ilişkin bilgilendirme metni aşağıdaki gibidir

6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Ticari İletişim Ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik çerçevesinde, hizmet sağlayıcının, mal ve hizmetlerini tanıtmak, pazarlama, işletmesini tanıtmak ya da kutlama ve temenni gibi içeriklerle tanınırlığını artırmak amacıyla alıcıların elektronik iletişim adreslerine gönderdiği ticari elektronik iletiler için kendisi tarafından alıcı olarak tarafınızdan onay alınması gerekmekte olup bu minvalde tarafınızdan söz konusu onay formunun kabul edilmesi gerekmektedir. Devam eden abonelik, üyelik veya ortaklık durumu ile tahsilat, borç hatırlatma, bilgi güncelleme, satın alma ve teslimat veya benzeri durumlara ilişkin bildirimleri içeren iletiler ile hizmet sağlayıcıya ilgili mevzuatla getirilen bilgi verme yükümlülüğü durumlarında şirketimiz açısından önceden onay alma zorunluluğu bulunmamaktadır. Bununla birlikte, gerekçe göstermeksizin ticari elektronik iletiyi reddetme hakkınızın bulunduğunu ve ticari elektronik ileti hangi iletişim kanalıyla gönderildiyse ret bildiriminin ücretsiz bir şekilde aynı iletişim kanalıyla sağlanabileceğini belirtiriz.

Yukarıdaki maddeleri ve sözleşmeyi okudum, kabul ediyorum.