TATİLE ÖZEL BESLENME REHBERİ                                                                  TATİLE ÖZEL BESLENME REHBERİ

DİYETİSYEN YUSUF GÜL

23 Haziran 2017

TATİLE ÖZEL BESLENME REHBERİ

Tatil boyunca beslenme planınız nasıl olmalı?

Ramazan boyunca farklı işleyen vücut için, dinlenme süreci başladı. Bayram sofralarında veya tatilde bulunduğumuz yerde, beslenmemize dikkat ederek metabolizmayı eski formuna sokabilir veya tatil boyunca kilo almayı engelleyebilirsiniz.

Daha çok su

Yazın ne kadar susadığımızı tam olarak anlayamayabiliriz, susuzluk açlık hissiyle de karıştırılabilir. Açlık hissettiğinizde bir bardak su için. Her gün ortalama 3 litre su tüketmeye çalışın. Alkol tüketiminin vücudun su kaybetmesine yol açtığını unutmayın. Çay, kahve, meşrubatlar da suyun yerini tutmayacaktır.

Öğünleri planlayın

Acıkmadan, saati geldi diye yemek yemeyin. Üç ana öğün yerine, planınıza uygun sık aralıklarla beslenin. Sıvı kaybını dengeleyecek gıdalar almaya özen gösterin. Öğle yemeklerinde daha çok zeytinyağlıları tercih edin. Akşam yemeklerinde pilav, kızartma, fast-food gibi yiyeceklerden kesinlikle uzak durun.

Sebzeleri çeşitlendirin

Her zaman tükettiğiniz kabak, fasülye, patates, patlıcan gibi sebzeleri farklı şekillerde kullanın. Buharda pişirin, hafifçe haşlayın veya yağsız ızgarada pişirin. Her gün farklı bir sebzeyi tek başına veya yoğurt ile tercih edin.

Sağlıklı atıştırmalıklar

Ara öğünlerin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Formumuzu kaybetmemizin en önde gelen nedenlerinden biri, plansız bir acıkmanın sonucunda yediğimiz yiyeceklerdir. Buna göre önleminizi alarak yanınızda sağlıklı atıştırmalıklar bulundurun.

Balık zamanı!

Tatil boyunca denizin güzelliklerinden doyasıya faydalanın ve deniz mahsüllerini beslenmenizin bir parçası yapın. Sardalya, hamsi, somon, karides, levrek.. Denizin lezzetli yiyeceklerini sık sık tüketin.

Tatlı jübilesi

En sevdiğiniz tatlıyı tüketerek kendinizi ödüllendirin ve tatil boyunca tatlı tüketimini ciddi miktarda kısıtlayın. Tatlı ihtiyacınızı yaz meyveleri ile karşılayın, rafine şeker tüketmeyin. Dondurma seviyor ve tüketiyorsanız, başka tatlı yemeyin.


ÜCRETSİZ DENEME ÜYELİĞİ İÇİN HEMEN BAŞVURUN

LÜTFEN AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURUNUZ.

DANIŞMANLARIMIZ EN KISA ZAMANDA SİZE ULAŞACAKTIR.

Zone form

1. Ücretsiz deneme, kulübe yakın (en fazla 10km) olan misafirler içindir.

2. Misafirlerimizin, 20 yaş ve üzerinde olması gerekmektedir.

3. Ücretsiz deneme hakkı her misafirimiz için bir kereliktir.

Bu şartlar sağlanmazsa kulübe günlük giriş ücreti olarak 80 TL ödenir.

1. Onay metni

6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Ticari İletişim Ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik çerçevesinde Merkez Yapı İnşaat Spor ve Tur. İşl. A. Ş. (“Zone”) tarafından veya bir aracı firma vasıtasıyla tarafıma Zone tarafından sunulan hizmetlere ve şirketle ilgili güncellemelere ilişkin telefon, faks, elektronik, posta, MMS ya da SMS hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri ve görüntü içerikli her türlü ticari elektronik ileti ile yapılacak her türlü tanıtım, bilgilendirme, reklam, kampanya, aktivite, pazarlama fırsat ve sair iletilerin gönderimini ve bu form kapsamında vermiş olduğum bilgilerin istatistik ve anket çalışmaları için kullanılabileceğini kabul ettiğimi ve Zone tarafından gönderilen iletilerde bu hususta belirtilen yöntemle gönderim listesinden her zaman kolayca ve ücretsiz şekilde çıkarak ticari elektronik ileti gönderimini durdurabileceğimi bildiğimi beyan ederim.

2. Kanun kapsamında tarafınızca ticari elektronik ileti gönderilmesi için tarafınızdan onay verilmesi gerekliliğine ilişkin bilgilendirme metni aşağıdaki gibidir

6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Ticari İletişim Ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik çerçevesinde, hizmet sağlayıcının, mal ve hizmetlerini tanıtmak, pazarlama, işletmesini tanıtmak ya da kutlama ve temenni gibi içeriklerle tanınırlığını artırmak amacıyla alıcıların elektronik iletişim adreslerine gönderdiği ticari elektronik iletiler için kendisi tarafından alıcı olarak tarafınızdan onay alınması gerekmekte olup bu minvalde tarafınızdan söz konusu onay formunun kabul edilmesi gerekmektedir. Devam eden abonelik, üyelik veya ortaklık durumu ile tahsilat, borç hatırlatma, bilgi güncelleme, satın alma ve teslimat veya benzeri durumlara ilişkin bildirimleri içeren iletiler ile hizmet sağlayıcıya ilgili mevzuatla getirilen bilgi verme yükümlülüğü durumlarında şirketimiz açısından önceden onay alma zorunluluğu bulunmamaktadır. Bununla birlikte, gerekçe göstermeksizin ticari elektronik iletiyi reddetme hakkınızın bulunduğunu ve ticari elektronik ileti hangi iletişim kanalıyla gönderildiyse ret bildiriminin ücretsiz bir şekilde aynı iletişim kanalıyla sağlanabileceğini belirtiriz.

Yukarıdaki maddeleri ve sözleşmeyi okudum, kabul ediyorum.