SPORDA SANAL GERÇEKLİK                                                                     SPORDA SANAL GERÇEKLİK

ZONE TEAM

1 Temmuz 2017

SPORDA SANAL GERÇEKLİK

VR teknolojisi neleri değiştirecek?

Oyun dünyasını kasıp kavuran VR teknolojisi, yeni girişim ve fikirlerle hayatın her alanına yayılıyor. Farklı teknik ve özelliklerle simüle edilen dünyalar insanlarla buluştukça, yeni bir algı biçimi ve söylem de ortaya çıkıyor.

Geçtiğimiz yıl VR teknolojileri için 2 milyar dolardan fazla yatırım yapan Mark Zuckerberg ve ekibi, VR gözlükleriyle etkileşimli çalışan bir eldiven üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Sade bir tasarımı olan eldivenlerle çizebiliyor, yazabiliyor ve örümcek adam gibi ağ atabiliyorsunuz. Mark Zuckerberg, "sanal gerçeklik bir bilim kurgu hayaliydi fakat internet de bir zamanlar rüyaydı.. Bilgisayar ve akıllı telefonlar da öyle. Gelecek geliyor ve bunu birlikte inşa etme şansımız var" diyerek yeni bir iletişim teknolojisi olarak VR teknolojilerinin altını çiziyor.

Sanal gerçeklik ortamında takım antrenmanı

Florida'nın MLB takımı The Tampa Bay Rays, VR teknolojisi kullanan bir beysbol takımı. Takım antrenmanlarını artık sanal gerçeklik ortamında da gerçekleştiriyor. Dış saha ortamını yansıtmasa da, oyuncuların antrenmanları için faydalı olduğu gösterilen teknolojinin, daha fazla takım tarafından kullanılmasının da planlandığı açıklandı.

Fitness antrenmanları için VR teknolojileri, sporcuların düzenlenen ortamda spor yapmalarını ile birlikte, fizyolojik tepkilerini ölçmek için de geniş bir alan açıyor. Gözlüklerin ağırlığı ve alanı nedeniyle, şu anda daha stabil olan hareketleri uygulayabiliyoruz. Fakat önümümüzdeki bir kaç yıl içinde gözlüklerin daha küçük, hafif, rahat taşınabilir ve bir güneş gözlüğü kadar kolay ulaşılabilir fiyatları olması beklendiğinden, gerçekte yaptığımız egzersizlerin tümünün, sanal ortamda da bir eşiti olabileceğini söylemek yanlış olmaz.

Etkileşim her yerde

VR teknojilerinin fitness dünyasında kullanımı, kullanıcı deneyiminde yeni bir algının oluşmasını da beraberinde getirecek. Spor salonlarında antrenman kurgusu için eğitmenlerin rolü farklılaşacak. Eğitmeninizle karşılıklı olarak bire bir antrenman yapmak için, gözlüğünüzü takmanın yeterli olacağını düşünün. Nerede olursanız olun, takım antrenmanına katılabileceksiniz. Antrenmanlarınız boyunca fizyolojik tepkileriniz izlenebilecek ve performansı direkt ölçebileceksiniz.

VR teknolojisi sporla birlikte,hayatın her alanında da karşımıza sıklıkla çıkmaya başlayacak. Örneğin bir ev yaptırmak istediğinizde, evi yaşayarak tasarlayabileceksiniz. Etkileşime dayanan sosyal aktiviteler, sanal dünyada da karşılığını arıyor. Şimdi akıllarda tek bir soru var, VR teknolojileri bizi daha yalnız ve izole bir hale mi getirecek? Bu konuda yine Mark Zuckerberg "bir teknoloji eğer insanları daha fazla sosyalleştirip, birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamıyorsa tam olarak başarıya ulaşmış sayılmaz" diyor. VR teknolojileri yeni bir sosyalleşme aracı olarak da pek çok kuralı değiştirecek gibi görünüyor.


ÜCRETSİZ DENEME ÜYELİĞİ İÇİN HEMEN BAŞVURUN

LÜTFEN AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURUNUZ.

DANIŞMANLARIMIZ EN KISA ZAMANDA SİZE ULAŞACAKTIR.

Zone form

1. Ücretsiz deneme, kulübe yakın (en fazla 10km) olan misafirler içindir.

2. Misafirlerimizin, 20 yaş ve üzerinde olması gerekmektedir.

3. Ücretsiz deneme hakkı her misafirimiz için bir kereliktir.

Bu şartlar sağlanmazsa kulübe günlük giriş ücreti olarak 80 TL ödenir.

1. Onay metni

6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Ticari İletişim Ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik çerçevesinde Merkez Yapı İnşaat Spor ve Tur. İşl. A. Ş. (“Zone”) tarafından veya bir aracı firma vasıtasıyla tarafıma Zone tarafından sunulan hizmetlere ve şirketle ilgili güncellemelere ilişkin telefon, faks, elektronik, posta, MMS ya da SMS hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri ve görüntü içerikli her türlü ticari elektronik ileti ile yapılacak her türlü tanıtım, bilgilendirme, reklam, kampanya, aktivite, pazarlama fırsat ve sair iletilerin gönderimini ve bu form kapsamında vermiş olduğum bilgilerin istatistik ve anket çalışmaları için kullanılabileceğini kabul ettiğimi ve Zone tarafından gönderilen iletilerde bu hususta belirtilen yöntemle gönderim listesinden her zaman kolayca ve ücretsiz şekilde çıkarak ticari elektronik ileti gönderimini durdurabileceğimi bildiğimi beyan ederim.

2. Kanun kapsamında tarafınızca ticari elektronik ileti gönderilmesi için tarafınızdan onay verilmesi gerekliliğine ilişkin bilgilendirme metni aşağıdaki gibidir

6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Ticari İletişim Ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik çerçevesinde, hizmet sağlayıcının, mal ve hizmetlerini tanıtmak, pazarlama, işletmesini tanıtmak ya da kutlama ve temenni gibi içeriklerle tanınırlığını artırmak amacıyla alıcıların elektronik iletişim adreslerine gönderdiği ticari elektronik iletiler için kendisi tarafından alıcı olarak tarafınızdan onay alınması gerekmekte olup bu minvalde tarafınızdan söz konusu onay formunun kabul edilmesi gerekmektedir. Devam eden abonelik, üyelik veya ortaklık durumu ile tahsilat, borç hatırlatma, bilgi güncelleme, satın alma ve teslimat veya benzeri durumlara ilişkin bildirimleri içeren iletiler ile hizmet sağlayıcıya ilgili mevzuatla getirilen bilgi verme yükümlülüğü durumlarında şirketimiz açısından önceden onay alma zorunluluğu bulunmamaktadır. Bununla birlikte, gerekçe göstermeksizin ticari elektronik iletiyi reddetme hakkınızın bulunduğunu ve ticari elektronik ileti hangi iletişim kanalıyla gönderildiyse ret bildiriminin ücretsiz bir şekilde aynı iletişim kanalıyla sağlanabileceğini belirtiriz.

Yukarıdaki maddeleri ve sözleşmeyi okudum, kabul ediyorum.