SAĞLIKLI GÖRÜNÜYOR AMA DEĞİL                                                                  SAĞLIKLI GÖRÜNÜYOR AMA DEĞİL

ZONE TEAM

29 Ağustos 2017

SAĞLIKLI GÖRÜNÜYOR AMA DEĞİL

Diyet yaparken dikkat etmeniz gereken gıdalar

Sağlıklı olduğu tartışmalı pek çok ürün, "sağlıklı" imajı ile karşımıza çıkıyor. Dikkatli tüketiciler aradaki farkları hemen anlayacaklardır.

Meyveli yoğurtlar

Hem meyveli, hem de yoğurtlu olarak her ikisi de oldukça sağlıklı görünüyor değil mi? Marketlerde yerini alan pek çok meyveli yoğurtta, raf ömrünü uzatmak için pek çok madde kullanılmaktadır. Düşük kalorili olduğu belirtilen meyveli yoğurdunuz yapay tatlandırıcı, renklendirici ve çeşitli koruyucularla dolu olabilir. En iyisi özel yapım meyveli yoğurtlar tercih edin veya kendiniz yapın.

Tahıl gevreği

Mısır gevreği gibi tüm tahıl gevrekleri hazırlanırken "extusion" denilen yüksek ısıda basınçlı sıkıştırma işleminden geçmektedir. Bu işlemle birlikte, tahıl taneleri yüksek ısı ve buharda toz haline getirilerek yeniden şekilleniyor. Şekil verici olarak yapıştırıcı ve kimyasal jöle kullanılmaktadır. Tahıl gevreklerinin pek çoğu, işlemler sırasında vitamin değerlerini kaybettiklerinden özünde olması gerektiği şekliyle ek olarak vitamin eklenmektedir.

Organik tahıl barları

Bir tahıl barı sadece organik olduğu veya yüksek oranda lif içerdiği için sağlıklı olamaz. Tahılları birbirine bağlamak için kullanılan malzemeye bakın, şeker mi? Veya yapıştırıcı başka maddeler de eklenmiş olabilir. Rafine edilmiş tahıllardaki düşük lif oranının telafi edilmesi için ek olarak lif eklenmiş olabilir.

Fiber takviyeli gronolo barlar

Sadece 140 kalori ile günlük lif ihtiyacınızın üçte birinden fazlasını karşılayabilirsiniz, peki ya diğerleri? Bir çok barda mevcut bulunan rafine yağlar, yapay renk vericiler, şekerler, tatlandırıcılar, aromatik içerikler ve koruyucularla, faydasından çok zararlarını almayın; katkısız, koruyucu içermeyen gronolo barları tercih edin.

Pirinç kekleri

Pirinç keklerin çok düşük olan yağ ve kalorileri onları diyetler için harika bir seçenek gibi sunuyor olabilir fakat tahıl barlarında olduğu gibi pirinci şekillendirmek için kullanılan katkı maddeleri ve aromalı versiyonlardaki yapay tatlandırıcılar onları sağlıksız bir atıştırmalığa dönüştürebilir.

Dondurulmuş diyet yemekler

Çok acıktınız ve zaman yok, size vakitten kazandıran dondurulmuş diyet yemekleriniz sadece anlık açlığınızı bastıracaktır. Kalorisi düşük olarak pazarlanan pek çok dondurulmuş gıda, aslında vitamin yoksunu öğünlerden oluşuyor. Siz en iyisi taze taze yemeğinizi yapmaya çalışın, diyetleriniz sırasındaki tüm açlık zamanlarınızı planlayarak kontrol altına alın.

Suşi

Yüksek protein ve düşük karbonhidrat oranı ile suşi, kesinlikle bir hamburgerden daha iyidir fakat sık sık suşi yiyorsanız fazlasıyla civa alacağınızı da unutmayın. Suşide yaygın olarak kullanılan ton balığı, levrek ve kılıç benzeri balıklar, okyanuslardaki civa kirlenmesinden en fazla etkilenen balıklar arasındadır.


ÜCRETSİZ DENEME ÜYELİĞİ İÇİN HEMEN BAŞVURUN

LÜTFEN AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURUNUZ.

DANIŞMANLARIMIZ EN KISA ZAMANDA SİZE ULAŞACAKTIR.

Zone form

1. Ücretsiz deneme, kulübe yakın (en fazla 10km) olan misafirler içindir.

2. Misafirlerimizin, 20 yaş ve üzerinde olması gerekmektedir.

3. Ücretsiz deneme hakkı her misafirimiz için bir kereliktir.

Bu şartlar sağlanmazsa kulübe günlük giriş ücreti olarak 80 TL ödenir.

1. Onay metni

6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Ticari İletişim Ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik çerçevesinde Merkez Yapı İnşaat Spor ve Tur. İşl. A. Ş. (“Zone”) tarafından veya bir aracı firma vasıtasıyla tarafıma Zone tarafından sunulan hizmetlere ve şirketle ilgili güncellemelere ilişkin telefon, faks, elektronik, posta, MMS ya da SMS hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri ve görüntü içerikli her türlü ticari elektronik ileti ile yapılacak her türlü tanıtım, bilgilendirme, reklam, kampanya, aktivite, pazarlama fırsat ve sair iletilerin gönderimini ve bu form kapsamında vermiş olduğum bilgilerin istatistik ve anket çalışmaları için kullanılabileceğini kabul ettiğimi ve Zone tarafından gönderilen iletilerde bu hususta belirtilen yöntemle gönderim listesinden her zaman kolayca ve ücretsiz şekilde çıkarak ticari elektronik ileti gönderimini durdurabileceğimi bildiğimi beyan ederim.

2. Kanun kapsamında tarafınızca ticari elektronik ileti gönderilmesi için tarafınızdan onay verilmesi gerekliliğine ilişkin bilgilendirme metni aşağıdaki gibidir

6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Ticari İletişim Ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik çerçevesinde, hizmet sağlayıcının, mal ve hizmetlerini tanıtmak, pazarlama, işletmesini tanıtmak ya da kutlama ve temenni gibi içeriklerle tanınırlığını artırmak amacıyla alıcıların elektronik iletişim adreslerine gönderdiği ticari elektronik iletiler için kendisi tarafından alıcı olarak tarafınızdan onay alınması gerekmekte olup bu minvalde tarafınızdan söz konusu onay formunun kabul edilmesi gerekmektedir. Devam eden abonelik, üyelik veya ortaklık durumu ile tahsilat, borç hatırlatma, bilgi güncelleme, satın alma ve teslimat veya benzeri durumlara ilişkin bildirimleri içeren iletiler ile hizmet sağlayıcıya ilgili mevzuatla getirilen bilgi verme yükümlülüğü durumlarında şirketimiz açısından önceden onay alma zorunluluğu bulunmamaktadır. Bununla birlikte, gerekçe göstermeksizin ticari elektronik iletiyi reddetme hakkınızın bulunduğunu ve ticari elektronik ileti hangi iletişim kanalıyla gönderildiyse ret bildiriminin ücretsiz bir şekilde aynı iletişim kanalıyla sağlanabileceğini belirtiriz.

Yukarıdaki maddeleri ve sözleşmeyi okudum, kabul ediyorum.