SAĞLAM ZİHİN İÇİN SAĞLAM VÜCUT                                                                 SAĞLAM ZİHİN İÇİN SAĞLAM VÜCUT

ZONE TEAM

18 Temmuz 2017

SAĞLAM ZİHİN İÇİN SAĞLAM VÜCUT

Düzenli egzersiz ile zihni geliştirin!

Dünya Sağlık Örgütü, zihinsel sağlığın önümüzdeki 10 yılın en önemli önceliklerinden biri olduğunun altını çiziyor. Depresyon, çeşitli sağlık sorunlarına davetiye çıkaran, kişisel verim ve performansın düşüşünün temel kaynağı olarak gösteriliyor.

Zihin için spor

Kronik olarak depresyon veya sadece işinizden dolayı stres durumunda, sağlıklı bir zihin, egzersizin başlıca faydasıdır. Zihinsel sağlık, artık egzersiz programlarımızın da değişmez bir parçası olarak yerini aldı. Ruh, beden ve zihin bütünlüğü üzerine kurgulanmış programlarla egzersiz, artık sadece sağlıklı bir beden için değil, sağlıklı ve güçlü bir zihin bir için de yapılıyor. Klinik olarak kanıtlanmış programlarla zihinsel refaha yönelik çalışabilir veya dikkatlilik üzerine odaklanarak zihni güçlendirebilirsiniz.

Egzersiz yaparak kaslarınızı olduğu kadar beyni de güçlendirirsiniz.

Egzersizin zihin sağlığına olumlu etkisi, 10 yıl boyunca, yaşları 43 ile 73 arasında değişen 150 ikiz kız kardeş izlenerek yapılan bir araştırma ile de gösterildi. Araştırmanın başında ve sonunda, bellek ve zihinsel işlem becerilerini ile bacak kuvveti, bacakların uzama hızı ve gücü saptandı. 10 yılın ardından, daha fazla bacak kuvvetine sahip kardeşin, yaşlanmayla ilgili zihinsel değişiklikleri daha az yaşadığı ve zihinsel becerilerinin daha ileri düzeyde olduğu saptandı. Araştırmayla ilgili olarak Dr. Claire Steves, "Bacakların güçlü olmasının, beyin için yararlı olacak fiziksel faaliyetlere işaret ettiğini düşünüyoruz" diyerek egzersizin zihin sağlığına olan etkisini ortaya koyuyor.

Düzenli egzersiz bedeni olduğu gibi beyni de çalıştırır.

Sağlıklı bir zihin ve ilerleyen yaşlarda zihinsel hastalıklara yakalanma riskini azaltmak için egzersiz ve dengeli beslenme ilişkisi, önümüzdeki yılların en önemli konularından biri olarak karşımıza çıkmaya devam edecek. Artık bedenimiz için olduğu gibi, zihin sağlığımız için de egzersiz yapmamız gerektiğini biliyoruz. Düzenli egzersiz yaparak fit bir vücuda sahip olmanın yanında, zihinsel faaliyetleri de en üst düzeye çıkartabilir, kas gücü kazanırken beyninizi de güçlendirebilirsiniz.

Size özel egzersiz önerileri için EN YAKIN ZONE FITNESS'a başvurun.


ÜCRETSİZ DENEME ÜYELİĞİ İÇİN HEMEN BAŞVURUN

LÜTFEN AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURUNUZ.

DANIŞMANLARIMIZ EN KISA ZAMANDA SİZE ULAŞACAKTIR.

Zone form

1. Ücretsiz deneme, kulübe yakın (en fazla 10km) olan misafirler içindir.

2. Misafirlerimizin, 20 yaş ve üzerinde olması gerekmektedir.

3. Ücretsiz deneme hakkı her misafirimiz için bir kereliktir.

Bu şartlar sağlanmazsa kulübe günlük giriş ücreti olarak 80 TL ödenir.

1. Onay metni

6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Ticari İletişim Ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik çerçevesinde Merkez Yapı İnşaat Spor ve Tur. İşl. A. Ş. (“Zone”) tarafından veya bir aracı firma vasıtasıyla tarafıma Zone tarafından sunulan hizmetlere ve şirketle ilgili güncellemelere ilişkin telefon, faks, elektronik, posta, MMS ya da SMS hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri ve görüntü içerikli her türlü ticari elektronik ileti ile yapılacak her türlü tanıtım, bilgilendirme, reklam, kampanya, aktivite, pazarlama fırsat ve sair iletilerin gönderimini ve bu form kapsamında vermiş olduğum bilgilerin istatistik ve anket çalışmaları için kullanılabileceğini kabul ettiğimi ve Zone tarafından gönderilen iletilerde bu hususta belirtilen yöntemle gönderim listesinden her zaman kolayca ve ücretsiz şekilde çıkarak ticari elektronik ileti gönderimini durdurabileceğimi bildiğimi beyan ederim.

2. Kanun kapsamında tarafınızca ticari elektronik ileti gönderilmesi için tarafınızdan onay verilmesi gerekliliğine ilişkin bilgilendirme metni aşağıdaki gibidir

6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Ticari İletişim Ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik çerçevesinde, hizmet sağlayıcının, mal ve hizmetlerini tanıtmak, pazarlama, işletmesini tanıtmak ya da kutlama ve temenni gibi içeriklerle tanınırlığını artırmak amacıyla alıcıların elektronik iletişim adreslerine gönderdiği ticari elektronik iletiler için kendisi tarafından alıcı olarak tarafınızdan onay alınması gerekmekte olup bu minvalde tarafınızdan söz konusu onay formunun kabul edilmesi gerekmektedir. Devam eden abonelik, üyelik veya ortaklık durumu ile tahsilat, borç hatırlatma, bilgi güncelleme, satın alma ve teslimat veya benzeri durumlara ilişkin bildirimleri içeren iletiler ile hizmet sağlayıcıya ilgili mevzuatla getirilen bilgi verme yükümlülüğü durumlarında şirketimiz açısından önceden onay alma zorunluluğu bulunmamaktadır. Bununla birlikte, gerekçe göstermeksizin ticari elektronik iletiyi reddetme hakkınızın bulunduğunu ve ticari elektronik ileti hangi iletişim kanalıyla gönderildiyse ret bildiriminin ücretsiz bir şekilde aynı iletişim kanalıyla sağlanabileceğini belirtiriz.

Yukarıdaki maddeleri ve sözleşmeyi okudum, kabul ediyorum.