RUHUNUZU DA BESLEYİN                                                                      RUHUNUZU DA BESLEYİN

ZONE TEAM

18 Temmuz 2017

RUHUNUZU DA BESLEYİN

Holistik beslenme nedir?

"Bütüncül, bütünselci" kelime anlamıyla holistik, her şeyin aynı bütünün parçaları olarak birbirlerini etkilediğini ortaya koyar. Çeşitli disiplinlerde ele alınan holistik düşünce, tıp alanında da hastaların yaşam tarzının, beslenme alışkanlıklarının, stres ve uyku gibi tüm faktörlerin en az hastalık kadar incelenmesini savunur. Holistik tedavi yaklaşımları son yıllarda gündemde olsa da, tarihi Hipokrat'a kadar uzanıyor.

Holistik tedavi yaklaşımı

Holistik bir yaklaşımı benimseyen tıp hekimi, örneğin baş ağrısı şikayeti için yaşam tarzı değişiklikleri önerebileceği gibi, kişiyi fiziksel, sosyal ve ruhsal yönden ele alan alternatif tedavi yöntemleri düzenleyebilir. Hastalığın belirtilerini ele alarak bu belirtilerin nedenlerini arar, hastalığı açıklayacak hikayenin oluşumunu tüm safhalarda inceler.

Fazla kilo ve bölgesel yağlanmalarda da her şey birbiri ile bağlantılı

Holistik beslenme, bizim fiziksel sağlığımızı tanımlarken kullandığımız "wellness - refah, esenlik" ile direkt bağlantılı olan, bütünsel tedavi yaklaşımlarının bir parçasıdır. Örneğin kilo fazlası, göbek, basen gibi bölgesel yağlanmalar gibi şikayetlerle, beslenme programının yanında egzersiz yeterli olmaz, kilo fazlalığının nedenleri incelenerek kişinin günlük aktivitelerinden çalışma şekline, uyku kalitesinden stres düzeyine kadar her şey, besinlerin sindirimini, içeriğini ve öğün sıklığını direkt olarak belirleyecek etmenler olarak ele alınır.

Bedeninizi olduğu kadar ruhunuzu da beslemelisiniz

Holistik düşüncede, her şey birbirini etkiler ve herkesin kendine özel bir iyileşme gücü vardır. Günümüzün şartlarında, doğal olmayan beslenme şartları, metabolik düzeni bozan alışkanlıklar, hareketsizlik, uykusuzluk, yoğun çalışma ve stres düzeyi gibi tüm olumsuzluklar bir çok farklı hastalığın da ortaya çıkışına zemin hazırlıyor. Tüm bu etmenler koordinasyon içinde yaşam kalitesini ortaya koyarlar. Burada bize düşen, beslenme, egzersiz, stres, uyku gibi tüm etmenleri bir bütün olarak düşünerek, kendimizi iyi hissedeceğimiz, fiziksel olduğu kadar ruhsal ve zihinsel gereksinimlerimizi de karşılayan bir beslenme alışkanlığı benimseyerek yaşam kalitemizi artırmaktır.

Holistik beslenme hakkında ayrıntılı bilgi almak için size EN YAKIN ZONE FITNESS'a başvurun.


ÜCRETSİZ DENEME ÜYELİĞİ İÇİN HEMEN BAŞVURUN

LÜTFEN AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURUNUZ.

DANIŞMANLARIMIZ EN KISA ZAMANDA SİZE ULAŞACAKTIR.

Zone form

1. Ücretsiz deneme, kulübe yakın (en fazla 10km) olan misafirler içindir.

2. Misafirlerimizin, 20 yaş ve üzerinde olması gerekmektedir.

3. Ücretsiz deneme hakkı her misafirimiz için bir kereliktir.

Bu şartlar sağlanmazsa kulübe günlük giriş ücreti olarak 80 TL ödenir.

1. Onay metni

6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Ticari İletişim Ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik çerçevesinde Merkez Yapı İnşaat Spor ve Tur. İşl. A. Ş. (“Zone”) tarafından veya bir aracı firma vasıtasıyla tarafıma Zone tarafından sunulan hizmetlere ve şirketle ilgili güncellemelere ilişkin telefon, faks, elektronik, posta, MMS ya da SMS hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri ve görüntü içerikli her türlü ticari elektronik ileti ile yapılacak her türlü tanıtım, bilgilendirme, reklam, kampanya, aktivite, pazarlama fırsat ve sair iletilerin gönderimini ve bu form kapsamında vermiş olduğum bilgilerin istatistik ve anket çalışmaları için kullanılabileceğini kabul ettiğimi ve Zone tarafından gönderilen iletilerde bu hususta belirtilen yöntemle gönderim listesinden her zaman kolayca ve ücretsiz şekilde çıkarak ticari elektronik ileti gönderimini durdurabileceğimi bildiğimi beyan ederim.

2. Kanun kapsamında tarafınızca ticari elektronik ileti gönderilmesi için tarafınızdan onay verilmesi gerekliliğine ilişkin bilgilendirme metni aşağıdaki gibidir

6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Ticari İletişim Ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik çerçevesinde, hizmet sağlayıcının, mal ve hizmetlerini tanıtmak, pazarlama, işletmesini tanıtmak ya da kutlama ve temenni gibi içeriklerle tanınırlığını artırmak amacıyla alıcıların elektronik iletişim adreslerine gönderdiği ticari elektronik iletiler için kendisi tarafından alıcı olarak tarafınızdan onay alınması gerekmekte olup bu minvalde tarafınızdan söz konusu onay formunun kabul edilmesi gerekmektedir. Devam eden abonelik, üyelik veya ortaklık durumu ile tahsilat, borç hatırlatma, bilgi güncelleme, satın alma ve teslimat veya benzeri durumlara ilişkin bildirimleri içeren iletiler ile hizmet sağlayıcıya ilgili mevzuatla getirilen bilgi verme yükümlülüğü durumlarında şirketimiz açısından önceden onay alma zorunluluğu bulunmamaktadır. Bununla birlikte, gerekçe göstermeksizin ticari elektronik iletiyi reddetme hakkınızın bulunduğunu ve ticari elektronik ileti hangi iletişim kanalıyla gönderildiyse ret bildiriminin ücretsiz bir şekilde aynı iletişim kanalıyla sağlanabileceğini belirtiriz.

Yukarıdaki maddeleri ve sözleşmeyi okudum, kabul ediyorum.