NEDİR BU FONKSİYONEL ANTRENMAN?                                                                 NEDİR BU FONKSİYONEL ANTRENMAN?

ZONE TEAM

18 Eylül 2017

NEDİR BU FONKSİYONEL ANTRENMAN?

Pek çok yıldır fitness sektöründe dolaşıyor ve bir eğitim konsepti olarak popülaritesini artıyor gibi görünüyor. Fonksiyonel antrenmanın ortak paydası mekanik özgünlüktür. Mekanik özgünlük "egzersiz ve fiziksel performans yani günlük yaşantı ve ihtiyaçlarınız arasındaki kinetik ve kinematik ilişkileri" ifade eder. Daha basit bir şekilde bütün vücudu çalıştıracak hareketlerin dahil olduğu, bu hareketleri değişik yoğunluklarda veya sürelerde peş peşe yaptıran antrenmandır.

Muazzam derecede popüler olmakla birlikte, Fonksiyonel Antrenman kavramı yeni bir şey değildir. Aslında erken atalarımız, fiziksel dayanıklılık, elastik Kuvvet, Denge, proksimal stabilizasyon (core bölgesi), propriyoseptif farkındalık (vücudumuzun farkında olmak) , nöromüsküler koordinasyon (beyin kas bağlantısı) , yemek ve sağlık gibi fonksiyonel uygunluk özelliklerine dayanıyordu. Yüksek teknoloji devrimi birçok zorlu çok yönlü fiziksel iş görevini ortadan kaldırdığından bu gereksinim önemli ölçüde değişti. Sonuç, insanların günümüzdeki çalışma ortamlarıyla ve işle ilişkili yinelenen gerginlik ve kümülatif travma yaralanmalarının artması (iskelet ve kas yaralanmalarındaki hızlı artış) ve pek çok gerçek hayat aktivitesi gerçekleştirmek için yetersiz tüm vücut gelişimi olmuştur.

Çok yönlü hareketler gerektiren ve çeşitli kas gruplarının eş zamanlı kasılmasını gerektiren aktivitelere odaklanan fonksiyonel egzersiz, bu yaralanmaların bir kısmını engelleyebilir ve çeşitli yaşam faaliyetlerini üstlenmek için şartlandırmanın daha güçlü bir temelini sağlayabilir.

Koşu bandı, bisiklet, eliptik ağırlık makineleri ve kardiyo makineleri kullanan tipik fitness egzersizleri kas gruplarını izole etme eğilimindedir ve onları tek düzlem veya doğrusal hareketlerle zorlarlar. Bu nedenle, bu egzersizler ve makineler, birçok ortak yaşam faaliyeti için gerekli olan çok yönlü hareketler için vücudun eğitimini yetersiz bırakmaktadır ve gelişiminizi olumsuz yönde etkilemektedir.

Fonksiyonel egzersiz faaliyetlerine katılım, aynı zamanda, yaşlanma ile ilişkili güç, kaslar arası koordinasyon, denge ve diğer pek çok fonksiyonel özellikteki düşüşü en aza indirmeye yardımcı olacaktır.

Yıllık olarak, düşmeler yüzünden birçok insan ağır yaralanmalara neden oluyor. Bu olayların çoğunu, bir egzersiz programında kinestetik farkındalığı, vücut kontrolünü ve dengesini geliştiren hareket kalıplarını ekleyerek önleyebilirsiniz.

ZONE Fitness size günümüzdeki uygulamanın dışında gerçek bir program sunar.

Egzersiz seçerken kendinize her birinin neden programınızda olduğunu sorun. Eğer sebebi herkesin yapıyor olmasıysa veya hep yapmış olmanızsa tekrar düşünün.


ÜCRETSİZ DENEME ÜYELİĞİ İÇİN HEMEN BAŞVURUN

LÜTFEN AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURUNUZ.

DANIŞMANLARIMIZ EN KISA ZAMANDA SİZE ULAŞACAKTIR.

Zone form

1. Ücretsiz deneme, kulübe yakın (en fazla 10km) olan misafirler içindir.

2. Misafirlerimizin, 20 yaş ve üzerinde olması gerekmektedir.

3. Ücretsiz deneme hakkı her misafirimiz için bir kereliktir.

Bu şartlar sağlanmazsa kulübe günlük giriş ücreti olarak 80 TL ödenir.

1. Onay metni

6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Ticari İletişim Ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik çerçevesinde Merkez Yapı İnşaat Spor ve Tur. İşl. A. Ş. (“Zone”) tarafından veya bir aracı firma vasıtasıyla tarafıma Zone tarafından sunulan hizmetlere ve şirketle ilgili güncellemelere ilişkin telefon, faks, elektronik, posta, MMS ya da SMS hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri ve görüntü içerikli her türlü ticari elektronik ileti ile yapılacak her türlü tanıtım, bilgilendirme, reklam, kampanya, aktivite, pazarlama fırsat ve sair iletilerin gönderimini ve bu form kapsamında vermiş olduğum bilgilerin istatistik ve anket çalışmaları için kullanılabileceğini kabul ettiğimi ve Zone tarafından gönderilen iletilerde bu hususta belirtilen yöntemle gönderim listesinden her zaman kolayca ve ücretsiz şekilde çıkarak ticari elektronik ileti gönderimini durdurabileceğimi bildiğimi beyan ederim.

2. Kanun kapsamında tarafınızca ticari elektronik ileti gönderilmesi için tarafınızdan onay verilmesi gerekliliğine ilişkin bilgilendirme metni aşağıdaki gibidir

6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Ticari İletişim Ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik çerçevesinde, hizmet sağlayıcının, mal ve hizmetlerini tanıtmak, pazarlama, işletmesini tanıtmak ya da kutlama ve temenni gibi içeriklerle tanınırlığını artırmak amacıyla alıcıların elektronik iletişim adreslerine gönderdiği ticari elektronik iletiler için kendisi tarafından alıcı olarak tarafınızdan onay alınması gerekmekte olup bu minvalde tarafınızdan söz konusu onay formunun kabul edilmesi gerekmektedir. Devam eden abonelik, üyelik veya ortaklık durumu ile tahsilat, borç hatırlatma, bilgi güncelleme, satın alma ve teslimat veya benzeri durumlara ilişkin bildirimleri içeren iletiler ile hizmet sağlayıcıya ilgili mevzuatla getirilen bilgi verme yükümlülüğü durumlarında şirketimiz açısından önceden onay alma zorunluluğu bulunmamaktadır. Bununla birlikte, gerekçe göstermeksizin ticari elektronik iletiyi reddetme hakkınızın bulunduğunu ve ticari elektronik ileti hangi iletişim kanalıyla gönderildiyse ret bildiriminin ücretsiz bir şekilde aynı iletişim kanalıyla sağlanabileceğini belirtiriz.

Yukarıdaki maddeleri ve sözleşmeyi okudum, kabul ediyorum.