NE KADAR DENGELİSİNİZ?                                                                     NE KADAR DENGELİSİNİZ?

ZONE TEAM

26 Eylül 2017

NE KADAR DENGELİSİNİZ?

Dengenizi ölçmenin ve geliştirmenin yolları

Günlük yaşamımızda denge, hayati önem taşıyor. "Denge" kelimesinin içsel anlamı kadar önemli olan fiziksel denge, güçlü ve kontrollü kaslara sahip olarak düşmelerden, burkulmalardan korunmamız, dengeli olmamız demek. Denge egzersizleri, vücudumuzu kontrol etmemize yardımcı olarak, kasların canlanmasını ve tepki verme kapasitelerinin iyileşmesini sağlar. Düzenli egzersiz ve yoga ile koşu, dengeyi geliştirmek için mükemmel egzersizlerdir.

Flamingo egzersizi

Ayakta, omuzlar dik, gözler tek bir noktaya sabitlenmiş haldeyken, dizlerden birini havaya kaldırarak yavaşça yana çevirin. 10 saniye kadar bu pozisyonda kalmaya çalışın. Diğer bacakla da aynısını yapın. Flamingo egzersizleri aynı zamanda dengeyi ölçmek için yapılan bir egzersizdir. 10 saniye olan süreye erişmeye çalışarak 15 - 20 saniye gibi rakamlar boyunca dengede kalmaya çalışmak en iyi denge egzersizlerinden biridir.

Havaya tekme atma

Sol bacağınız üzerinde dengede durun, diğer bacağınızla havaya tekme atın, sonra ayağınızı yere koymadan, arkaya doğru iki tekme atın. Öne ve arkaya doğru bu egzersizi peş peşe 4 ila 5 defa tekrarlayın ve diğer bacağa geçin.

Engelli egzersiz

Kendinize engel olarak kullanacağınız bir yastık veya minder alın. Tek ayak üzerinde zıplayın, sonra bu engel üzerinden sıçrayarak atlayın. Yeniden sıçrayın ve engelin üzerinden yeniden atlayın. Ardından bacak değiştirin.

Ters yön egzersizi

Dik bir şekilde ayakta durun, sol kolunuzu yukarı kaldırın, sağ bacağınızı gerin. 5 saniye bekleyin ve diğer yöne geçin.

Tüm bu egzersizler günlük hayattaki dengenizi ölçmek ve geliştirmek konusunda size yardımcı olacak. Denge egzersizleri yapmak, vücut pozisyonunun korunmasına, hareket kabiliyetinin gelişimine, zorlayıcı bir kuvvete karşı koyabilme yetisinin gelişimine yardımcı olur. Bozulmuş postürün iyileştirilmesi, yürüyüş ve hareket etmenin düzeltilmesi, istenmeyen eklem hareketlerinin önlenmesi, düşme riskinin azaltılması üzerine de denge egzersizleri yapabilirsiniz. Sizi rahatlatan hareketler her zaman iyidir fakat ilerleme kaydetmek istiyorsanız mutlaka bir uzmanın kontrolünde ve belirli bir program dahilinde egzersiz yapmanız gerekeceğini unutmayın.


ÜCRETSİZ DENEME ÜYELİĞİ İÇİN HEMEN BAŞVURUN

LÜTFEN AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURUNUZ.

DANIŞMANLARIMIZ EN KISA ZAMANDA SİZE ULAŞACAKTIR.

Zone form

1. Ücretsiz deneme, kulübe yakın (en fazla 10km) olan misafirler içindir.

2. Misafirlerimizin, 20 yaş ve üzerinde olması gerekmektedir.

3. Ücretsiz deneme hakkı her misafirimiz için bir kereliktir.

Bu şartlar sağlanmazsa kulübe günlük giriş ücreti olarak 80 TL ödenir.

1. Onay metni

6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Ticari İletişim Ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik çerçevesinde Merkez Yapı İnşaat Spor ve Tur. İşl. A. Ş. (“Zone”) tarafından veya bir aracı firma vasıtasıyla tarafıma Zone tarafından sunulan hizmetlere ve şirketle ilgili güncellemelere ilişkin telefon, faks, elektronik, posta, MMS ya da SMS hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri ve görüntü içerikli her türlü ticari elektronik ileti ile yapılacak her türlü tanıtım, bilgilendirme, reklam, kampanya, aktivite, pazarlama fırsat ve sair iletilerin gönderimini ve bu form kapsamında vermiş olduğum bilgilerin istatistik ve anket çalışmaları için kullanılabileceğini kabul ettiğimi ve Zone tarafından gönderilen iletilerde bu hususta belirtilen yöntemle gönderim listesinden her zaman kolayca ve ücretsiz şekilde çıkarak ticari elektronik ileti gönderimini durdurabileceğimi bildiğimi beyan ederim.

2. Kanun kapsamında tarafınızca ticari elektronik ileti gönderilmesi için tarafınızdan onay verilmesi gerekliliğine ilişkin bilgilendirme metni aşağıdaki gibidir

6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Ticari İletişim Ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik çerçevesinde, hizmet sağlayıcının, mal ve hizmetlerini tanıtmak, pazarlama, işletmesini tanıtmak ya da kutlama ve temenni gibi içeriklerle tanınırlığını artırmak amacıyla alıcıların elektronik iletişim adreslerine gönderdiği ticari elektronik iletiler için kendisi tarafından alıcı olarak tarafınızdan onay alınması gerekmekte olup bu minvalde tarafınızdan söz konusu onay formunun kabul edilmesi gerekmektedir. Devam eden abonelik, üyelik veya ortaklık durumu ile tahsilat, borç hatırlatma, bilgi güncelleme, satın alma ve teslimat veya benzeri durumlara ilişkin bildirimleri içeren iletiler ile hizmet sağlayıcıya ilgili mevzuatla getirilen bilgi verme yükümlülüğü durumlarında şirketimiz açısından önceden onay alma zorunluluğu bulunmamaktadır. Bununla birlikte, gerekçe göstermeksizin ticari elektronik iletiyi reddetme hakkınızın bulunduğunu ve ticari elektronik ileti hangi iletişim kanalıyla gönderildiyse ret bildiriminin ücretsiz bir şekilde aynı iletişim kanalıyla sağlanabileceğini belirtiriz.

Yukarıdaki maddeleri ve sözleşmeyi okudum, kabul ediyorum.