KIŞ HASTALIKLARINA KARŞI EGZERSİZ                                                                KIŞ HASTALIKLARINA KARŞI EGZERSİZ

ZONE TEAM

20 Ekim 2017

KIŞ HASTALIKLARINA KARŞI EGZERSİZ

Kışın gelmesiyle yine grip, nezle ve benzeri kış hastalıkları salgınları başladı. Tüm o öksüren insanların arasında bazı insanların hiç hasta olmadığını fark edeceksiniz: Büyük ihtimalle, düzenli spor yapan birilerine bakıyorsunuz.

Siz aşılar, suda eriyen ilaçlar, antibiyotikler ve korkunç hapşırık krizleri ile boğuşurken, düzenli ve dozunda spor yapan kişiler kış hastalıkları yüzünden doktor yüzü görmeden mevsimi atlatıyor, üstüne üstlük zinde kalmaya ve daha iyi görünüp hissetmeye devam ediyorlar. Yani artık spora gitmek için bir sebebiniz daha var.

Güncel çalışmalar, düzenli spor yapanların bağışıklık sistemlerinin daha güçlü olduğunu gösteriyor – ki bunu birçok ilaç için söyleyemeyiz bile. Bu etki, 2005 yılında fareler üzerinde yapılan bir deney ile rahatça gözlemlenmiş. Grip virüsü ile enfekte edilen 3 gruptan birincisi egzersiz olmaksızın, ikincisi 20 - 30 dakikalık, son grup ise 2.5 saatlik egzersizler ile her gün gözlemlenmiş. Orta düzey egzersiz yapan gruptaki farelerin virüse karşı hayatta kalma ihtimali %82 olarak ölçülmüş; egzersiz yapmayan grubun tam iki katı!

Egzersiz Nasıl Bağışıklık Sistemini Güçlendiriyor?

Orta düzey egzersizler, aşırı ısının vücuttan atılmasına yardımcı olarak, bağışıklıkla görevli hücrelerin vücuttaki virüsler ile savaşacağı ideal ısıda kalmasını sağlıyor. Aşırıya kaçan egzersizlerde ise bu etki terse dönüyor ve vücuttan aşırı ısı atılmasına sebep olduğu için bağışıklık sistemini güçsüzleştiriyor.

Fareler ve insanları karşılaştırırken "ortalama egzersizi" belirlemek zorlayıcı olabilir. Ama eğer nefes alışverişiniz hızlanıyor ancak nefes nefese kalmıyorsanız ve yaklaşık 10 dakika sonra hafifçe terliyorsanız yaptığınız egzersizi orta düzey olarak görebilirsiniz.

Hala tam olarak nasıl daha güçlü bir bağışıklık sistemine kavuşacağınızı bilemiyorsanız size yardımcı olması açısından bazı egzersiz önerilerimiz var. Bu önerileri takip ederek bağışıklık sisteminizi güçlendirip, portakal sıkmaktan çok daha sportif metotlarla hasta olmadan kışı atlatabilirsiniz.

 • Dakikada 90 - 100 adım atacağınız hafif bir koşu / tempolu yürüyüş,
 • 30 dakikada 3.2 kilometrelik bir yürüyüş,
 • 30 dakikada 8 kilometre bisiklete binmek,
 • 20 dakika boyunca yüzmek,
 • 15 dakika ip atlamak,
 • 15 dakika boyunca merdiveni kullanmak,
 • 30 dakika dans etmek,
 • Arabanızı 1 saat yıkamak

Bu yöntemler ile orta düzey egzersize başlayabilir, gerekli kardiyovasküler egzersiz seviyelerine çıkabilir ve zinde kalırken kışı yatağa düşmeden atlatabilirsiniz. Tüm bu egzersizleri ve daha fazlasını Zone’da uzman eğitmenler gözetiminde yaparak bağışıklık sisteminizi güçlendirmenin de ötesine geçebilirsiniz, bizden söylemesi ;)


ÜCRETSİZ DENEME ÜYELİĞİ İÇİN HEMEN BAŞVURUN

LÜTFEN AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURUNUZ.

DANIŞMANLARIMIZ EN KISA ZAMANDA SİZE ULAŞACAKTIR.

Zone form

1. Ücretsiz deneme, kulübe yakın (en fazla 10km) olan misafirler içindir.

2. Misafirlerimizin, 20 yaş ve üzerinde olması gerekmektedir.

3. Ücretsiz deneme hakkı her misafirimiz için bir kereliktir.

Bu şartlar sağlanmazsa kulübe günlük giriş ücreti olarak 80 TL ödenir.

1. Onay metni

6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Ticari İletişim Ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik çerçevesinde Merkez Yapı İnşaat Spor ve Tur. İşl. A. Ş. (“Zone”) tarafından veya bir aracı firma vasıtasıyla tarafıma Zone tarafından sunulan hizmetlere ve şirketle ilgili güncellemelere ilişkin telefon, faks, elektronik, posta, MMS ya da SMS hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri ve görüntü içerikli her türlü ticari elektronik ileti ile yapılacak her türlü tanıtım, bilgilendirme, reklam, kampanya, aktivite, pazarlama fırsat ve sair iletilerin gönderimini ve bu form kapsamında vermiş olduğum bilgilerin istatistik ve anket çalışmaları için kullanılabileceğini kabul ettiğimi ve Zone tarafından gönderilen iletilerde bu hususta belirtilen yöntemle gönderim listesinden her zaman kolayca ve ücretsiz şekilde çıkarak ticari elektronik ileti gönderimini durdurabileceğimi bildiğimi beyan ederim.

2. Kanun kapsamında tarafınızca ticari elektronik ileti gönderilmesi için tarafınızdan onay verilmesi gerekliliğine ilişkin bilgilendirme metni aşağıdaki gibidir

6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Ticari İletişim Ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik çerçevesinde, hizmet sağlayıcının, mal ve hizmetlerini tanıtmak, pazarlama, işletmesini tanıtmak ya da kutlama ve temenni gibi içeriklerle tanınırlığını artırmak amacıyla alıcıların elektronik iletişim adreslerine gönderdiği ticari elektronik iletiler için kendisi tarafından alıcı olarak tarafınızdan onay alınması gerekmekte olup bu minvalde tarafınızdan söz konusu onay formunun kabul edilmesi gerekmektedir. Devam eden abonelik, üyelik veya ortaklık durumu ile tahsilat, borç hatırlatma, bilgi güncelleme, satın alma ve teslimat veya benzeri durumlara ilişkin bildirimleri içeren iletiler ile hizmet sağlayıcıya ilgili mevzuatla getirilen bilgi verme yükümlülüğü durumlarında şirketimiz açısından önceden onay alma zorunluluğu bulunmamaktadır. Bununla birlikte, gerekçe göstermeksizin ticari elektronik iletiyi reddetme hakkınızın bulunduğunu ve ticari elektronik ileti hangi iletişim kanalıyla gönderildiyse ret bildiriminin ücretsiz bir şekilde aynı iletişim kanalıyla sağlanabileceğini belirtiriz.

Yukarıdaki maddeleri ve sözleşmeyi okudum, kabul ediyorum.