KARDİYO HAKKINDAKİ GERÇEKLER KARDİYO HAKKINDAKİ GERÇEKLER

ZONE TEAM

26 Nisan 2018

KARDİYO HAKKINDAKİ GERÇEKLER

Doğru Bilinen Yanlışlar

Kardiyo Hakkındaki Gerçekler

Kardiyo Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

*Aerobik egzersizleri yapmak kilo vermek için en iyi yoldur. YANLIŞ !

*Kuvvet antrenmanları kilo vermenize yardımcı olmaz . YANLIŞ !

*Eğer bir kardiyo antrenmanında güç antrenmanına göre daha fazla kalori yakarsanız bu kilo vermeniz açısından daha iyi bir sonuç verir. YANLIŞ !

*Biraz vücut yağına sahip olmanın hiçbir zararı yoktur. YANLIŞ !

Kardiyo Hakkındaki Doğrular

*Araştırmalara göre, yüksek yoğunluklu yapılan egzersizlerin yağ oranını daha da hızlı azalttığını göstermektedir.

*Kuvvet antrenmanı kas kütlesi tarafından yağ yakımını teşvik eder. Sahip olduğunuz daha fazla kas kütlesi egzersiz ve dinlenme sırasında yakacağınız kalorilerin daha fazla olduğunu gösterir.

*Antrenman boyunca yakılan kalori yağ yakmak için uyguladığınız egzersizlerden çok daha fazladır.

*Aşırı yağ, özellikle bel çevresi karın yağı ciddi bir sağlık problemi demektir.

 

Uygulanamaz egzersiz planları motivasyon kaybı demektir. O yüzden doğru bilgilerle ve doğru antrenman yapma bilinciyle hareket etmek doğru sonuçları görmenizi sağlayacağı için motivasyonunuzu kaybetmemenizi sağlar.

Her yıl 3.2 milyon insan fazla kilonun yol açtığı sağlık sorunlarından dolayı yaşamını yitiriyor. Fazla kilonun yol açtığı bu ölümler genelde kalp krizi, 2.tip diyabet ve kanser türleri olarak boy gösteriyor. Bu sebeple vücudun yağ oranı dengesinin kontrol altında tutulması önem kazanıyor. Araştırmacılara göre yağ kaybını kolaylaştıran egzersizler var. Bunlar ; yüksek yoğunluklu aralıklı egzersizler ve kuvvet antrenmanlarından uygulanan egzersizlerdir.

Kaynaklar:  Utter, A.C., Nieman, D.C., Shannonhouse, E.M., Butterworth, D.E., & Nieman, C.N. (1998). Influence of diet and/ or exercise on body composition and cardiorespiratory fitness in obese women. International Journal of Sport Nutrition, 8( 3), 213–222. 2 

Redman, L.M., Heilbronn, L.K., Martin, C.K., Alfonso, A., Smith, S.R., & Ravussin, E. (2007). Effect of calorie restriction with or without exercise on body composition and fat distribution. The Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism, 92( 3), 865–872. 3 

McTiernan, A., Sorensen, B., Irwin, M.L., Morgan, A., Yasui, Y., Rudolph, R.E., … Potter, J.D. (2007). Exercise effect on weight and body fat in men and women. Obesity, 15( 6), 1496–1512.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ÜCRETSİZ DENEME ÜYELİĞİ İÇİN HEMEN BAŞVURUN

LÜTFEN AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURUNUZ.

DANIŞMANLARIMIZ EN KISA ZAMANDA SİZE ULAŞACAKTIR.

Zone form

1. Ücretsiz deneme, kulübe yakın (en fazla 10km) olan misafirler içindir.

2. Misafirlerimizin, 20 yaş ve üzerinde olması gerekmektedir.

3. Ücretsiz deneme hakkı her misafirimiz için bir kereliktir.

Bu şartlar sağlanmazsa kulübe günlük giriş ücreti olarak 80 TL ödenir.

1. Onay metni

6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Ticari İletişim Ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik çerçevesinde Merkez Yapı İnşaat Spor ve Tur. İşl. A. Ş. (“Zone”) tarafından veya bir aracı firma vasıtasıyla tarafıma Zone tarafından sunulan hizmetlere ve şirketle ilgili güncellemelere ilişkin telefon, faks, elektronik, posta, MMS ya da SMS hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri ve görüntü içerikli her türlü ticari elektronik ileti ile yapılacak her türlü tanıtım, bilgilendirme, reklam, kampanya, aktivite, pazarlama fırsat ve sair iletilerin gönderimini ve bu form kapsamında vermiş olduğum bilgilerin istatistik ve anket çalışmaları için kullanılabileceğini kabul ettiğimi ve Zone tarafından gönderilen iletilerde bu hususta belirtilen yöntemle gönderim listesinden her zaman kolayca ve ücretsiz şekilde çıkarak ticari elektronik ileti gönderimini durdurabileceğimi bildiğimi beyan ederim.

2. Kanun kapsamında tarafınızca ticari elektronik ileti gönderilmesi için tarafınızdan onay verilmesi gerekliliğine ilişkin bilgilendirme metni aşağıdaki gibidir

6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Ticari İletişim Ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik çerçevesinde, hizmet sağlayıcının, mal ve hizmetlerini tanıtmak, pazarlama, işletmesini tanıtmak ya da kutlama ve temenni gibi içeriklerle tanınırlığını artırmak amacıyla alıcıların elektronik iletişim adreslerine gönderdiği ticari elektronik iletiler için kendisi tarafından alıcı olarak tarafınızdan onay alınması gerekmekte olup bu minvalde tarafınızdan söz konusu onay formunun kabul edilmesi gerekmektedir. Devam eden abonelik, üyelik veya ortaklık durumu ile tahsilat, borç hatırlatma, bilgi güncelleme, satın alma ve teslimat veya benzeri durumlara ilişkin bildirimleri içeren iletiler ile hizmet sağlayıcıya ilgili mevzuatla getirilen bilgi verme yükümlülüğü durumlarında şirketimiz açısından önceden onay alma zorunluluğu bulunmamaktadır. Bununla birlikte, gerekçe göstermeksizin ticari elektronik iletiyi reddetme hakkınızın bulunduğunu ve ticari elektronik ileti hangi iletişim kanalıyla gönderildiyse ret bildiriminin ücretsiz bir şekilde aynı iletişim kanalıyla sağlanabileceğini belirtiriz.

Yukarıdaki maddeleri ve sözleşmeyi okudum, kabul ediyorum.