GÜZELLİK KÜRÜ                                                                          GÜZELLİK KÜRÜ

ZONE TEAM

29 Ağustos 2017

GÜZELLİK KÜRÜ

Saçlardan ayaklara kadar 3 günlük güzellik ve bakım programınız

Güneşin, denizin etkisiyle veya şehrin stresiyle yıpranan cilt, saçlar ve ayaklar için 3 gün boyunca özel bir bakım programı uygulayarak yenilenebilir ve arınabilirsiniz. Bakım programı dahilinde bulunan kürleri evde kendiniz hazırlayabilir veya her zaman kullandığınız bakım malzemelerini de kullanabilirsiniz. 3 günlük güzellik kürü boyunca en çok dikkat edilmesi gereken konu, beslenmeniz. Bol bol su için, lif yönünden zengin gıdalar tüketin. Cilt güzelliğinin sırrı tamamen bizim içimizde, nasıl besleniyorsak cildimize yansıyacağını asla unutmayın. Bu dönem boyunca çay - kahve tüketiminden kaçınmanız da çok önemli. Doğal içeriklerden ve evde kolayca yapabileceğiniz uygulamalardan oluşan 3 günlük bakım kürünü, düğün, nişan, mezuniyet gibi sizin için önemli olan herhangi bir güne hazırlık olarak da kullanabilirsiniz.

Güzellik kürümüzde mevcut olan malzemelerden herhangi birine karşı alerjiniz varsa, alternatif bakımı uygulayın. Malzemeye alerjiniz olup olmadığını denemek için, kürü hazırladıktan sonra bileğinizin iç kısmına bir parça uygulayıp belirtilen süre kadar bekleyerek kızarma, kaşıntı gibi reaksiyonlar gelişip gelişmediğini kontrol edin.

1. Gün

Bugün cildiniz için hücre yenileyici bir maske yapalım ve saçlarımız için bir bakım kürü hazırlayalım.

Hücre yenileyici Domates Maskesi: Domates ve badem yağının hücre yenileyici etkisinden faydalanalım. Bu maske ile cildiniz E vitamini alır, antioksidan içeriği ile arınır.

Yarım domates, bir tatlı kaşığı badem yağı, 1 yemek kaşığı yağsız yoğurt.

Yarım domatesin içini rendeleyin. Bir kaseye koyarak badem yağı ve yoğurdu da eleyerek iyice karıştırın. Temiz cildinize maskeyi uygulayın ve 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın.

Avokado maskesi: Avokado sihirli bir meyve. Maskeniz için olgun bir avokado kullanın, şeftali yumuşaklığında olgun bir avokado bulamıyorsanız, her bir avokadoyu ayrı ayrı gazete kağıtlarına sararak oda sıcaklığında bekletip bir kaç gün içinde olgunlaşmalarını sağlayabilirsiniz.

Lekeler için: 1 tatlı kaşığı avokado, 3 yemek kaşığı havuç suyu.

Yenilenme için: Çeyrek avokado, 1 tatlı kaşığı susam yağı, bir tatlı kaşığı kayısı yağı, bir çay kaşığı bal

Malzemeleri bir kasede karıştırarak temiz cilde parmaklarınızla hafifçe masaj yaparak uygulayınız. 20 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın.

Evde de kolayca hazırlayabileceğiniz gençleştirici cilt bakımları için daha önce yayınlanmış yazılarımıza göz atabilirisiniz.

Saç Bakımı: 25 ml tatlı badem yağı, 25 ml jojoba yağı, 25 ml ceviz yağı, 20 ml buğday özü yağı, 5 ml argan yağı, 20 damla sedir yağı, 20 damla ardıç yağı, 5 damla biberiye yağı.

Tüm yağları cam bir şişeye dökün ve iyice çalkalayın. 1 tatlı kaşığı kadarlık miktarını, gece yatmadan önce saç diplerinize masaj yaparak iyice yedirin. Daha sonra saçlarnızı bir havluya veya streç filme sarabilirsiniz.

2. Gün

Bugün sertleşmiş topuklar için topuk yumuşatıcı bir kür uygulayalım ve dirsek bakımı yapalım.

Topuk yumuşatıcı: Bir kova sıcak su, bir çorba kaşığı gliserin, bir çorba kaşığı kadar deniz tuzu, vazelin, 10 tane aspirin, gazlı bez, streç folyo

Topuk yumuşatıcı iki adımdan oluşuyor. İlk adım için ayaklarınızın da girebileceği büyüklükte bir kova sıcak suya gliserin ve deniz tuzunu karıştırın ve ayaklarınızı bu suda 20 dakika bekletip kurulayın.

Topuk bakımının ikinci adımı, en az 1 saatlik bir bakımı gerektiriyor. Bir kahve fincanı vazelin ile 10 tane dövülmüş aspirini karıştırarak ayaklarınıza masajla yedirin. Gazlı bez ile sararak üzerini de streç film ile kapattıktan sonra en az bir saat bekletin.

Dirsek bakımı: Dirseklerin vücudun diğer kısımlarına kıyasla daha kuru olması normaldir. Dirsekleriniz için hazırlayacağınız kür ile yumuşacık dirseklere kavuşabilirsiniz. Önce dirseklerdeki ölü deriyi arındıralım. Ilık bir beze badem yağı damlatın ve dirseklerinizi sarın. Bu karışım ile yumuşayan dirsekleriniz şimdi temizlenmeye hazır hale gelecektir. Bunun için üzerine bol miktarda sofra tuzu döktüğünüz yarım limon ile dirseklerinizi ovun. Duruladıktan sonra nemlendirici sürebilirsiniz. Dirseklerinizi nemlendirmek için aynı miktarda krem ve baldan oluşan karışıma bir kaç damla zeytinyağı ilave ederek dirsekleriniz için etkili bir nemlendirici elde edebilirsiniz.

3. Gün

Bugün tüm vücudumuz için arındırıcı peeling yapalım ve cilt için nemlendirici uygulayalım.

Yoğurt maskesi: Antioksidan ve antiinflamatuar özellikleri ile kuru ciltler için çok faydalı olan yoğurt maskesi, laktik asit içeriği ile kuruluğa ve kaşıntıya neden olabilecek mikrop ve bakterilerden kurtulmaya yardımcı olur. Taze yoğurdu elinize, yüzünüze, bacaklarınıza sürerek nazikçe masaj yapın. 10 dakika beklettikten sonra duş alabilirsiniz.

Peeling: Yoğurt maskesine alternatif olarak evde uygulayabileceğiniz body scrub tarifimizi deneyebilirsiniz. Doğal peelingi yuvarlak hareketlerle tüm vücuda uygulayın. En az 15 dakika masaj yaptıktan sonra tüm vücudunuzu doğal banyo lifleri ile temizleyin.

Nemlendiriciler: Kayısı çekirdeği kremi ve kara üzüm çekirdeği kremi bir araya geldiğinde cildiniz için hem doğal hem de etkili bir nemlendirici krem olacaktır. En doğal nemlendirici saf zeytinyağıdır. Cilde iyi gelen zeytinyağını cildinize ince bir tabaka halinde uygulayabilirsiniz. Alternatif olarak gülsuyu da cildi nemlendirir. Banyodan çıktıktan sonra tercih ettiğiniz nemlendirici bakımınızı tüm vücuda uygulayın ve dinlenin.

Bakım kürünüz boyunca bol bol su için ve stresten uzak kalın. Cilt güzelliğiniz için dışardan yapacağınız uygulamalar çok yardımcı olur. Cildinizin sağlığı, pürüzsüzlüğü ve canlılığı için anahtar, bir hayat biçimi olarak alışkanlığınız olan düzenli egzersiz ve sağlıklı beslenmedir.


ÜCRETSİZ DENEME ÜYELİĞİ İÇİN HEMEN BAŞVURUN

LÜTFEN AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURUNUZ.

DANIŞMANLARIMIZ EN KISA ZAMANDA SİZE ULAŞACAKTIR.

Zone form

1. Ücretsiz deneme, kulübe yakın (en fazla 10km) olan misafirler içindir.

2. Misafirlerimizin, 20 yaş ve üzerinde olması gerekmektedir.

3. Ücretsiz deneme hakkı her misafirimiz için bir kereliktir.

Bu şartlar sağlanmazsa kulübe günlük giriş ücreti olarak 80 TL ödenir.

1. Onay metni

6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Ticari İletişim Ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik çerçevesinde Merkez Yapı İnşaat Spor ve Tur. İşl. A. Ş. (“Zone”) tarafından veya bir aracı firma vasıtasıyla tarafıma Zone tarafından sunulan hizmetlere ve şirketle ilgili güncellemelere ilişkin telefon, faks, elektronik, posta, MMS ya da SMS hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri ve görüntü içerikli her türlü ticari elektronik ileti ile yapılacak her türlü tanıtım, bilgilendirme, reklam, kampanya, aktivite, pazarlama fırsat ve sair iletilerin gönderimini ve bu form kapsamında vermiş olduğum bilgilerin istatistik ve anket çalışmaları için kullanılabileceğini kabul ettiğimi ve Zone tarafından gönderilen iletilerde bu hususta belirtilen yöntemle gönderim listesinden her zaman kolayca ve ücretsiz şekilde çıkarak ticari elektronik ileti gönderimini durdurabileceğimi bildiğimi beyan ederim.

2. Kanun kapsamında tarafınızca ticari elektronik ileti gönderilmesi için tarafınızdan onay verilmesi gerekliliğine ilişkin bilgilendirme metni aşağıdaki gibidir

6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Ticari İletişim Ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik çerçevesinde, hizmet sağlayıcının, mal ve hizmetlerini tanıtmak, pazarlama, işletmesini tanıtmak ya da kutlama ve temenni gibi içeriklerle tanınırlığını artırmak amacıyla alıcıların elektronik iletişim adreslerine gönderdiği ticari elektronik iletiler için kendisi tarafından alıcı olarak tarafınızdan onay alınması gerekmekte olup bu minvalde tarafınızdan söz konusu onay formunun kabul edilmesi gerekmektedir. Devam eden abonelik, üyelik veya ortaklık durumu ile tahsilat, borç hatırlatma, bilgi güncelleme, satın alma ve teslimat veya benzeri durumlara ilişkin bildirimleri içeren iletiler ile hizmet sağlayıcıya ilgili mevzuatla getirilen bilgi verme yükümlülüğü durumlarında şirketimiz açısından önceden onay alma zorunluluğu bulunmamaktadır. Bununla birlikte, gerekçe göstermeksizin ticari elektronik iletiyi reddetme hakkınızın bulunduğunu ve ticari elektronik ileti hangi iletişim kanalıyla gönderildiyse ret bildiriminin ücretsiz bir şekilde aynı iletişim kanalıyla sağlanabileceğini belirtiriz.

Yukarıdaki maddeleri ve sözleşmeyi okudum, kabul ediyorum.