GÜNEŞ VE GÜZELLİK                                                                        GÜNEŞ VE GÜZELLİK

ZONE TEAM

23 Haziran 2017

GÜNEŞ VE GÜZELLİK

Önlemler, korunma yöntemleri ve bitkisel çözümler

Güneşi doğru kullanarak ve korunarak yaz boyunca harika bir bronzluğa kavuşabilirsiniz. Güneşlenmeye azar azar başlayarak dengeli bir şekilde sürdürme kuralını ne kadar çok bozarsanız, cildiniz o kadar çabuk yıpranacaktır. Güneşin ışınlarının dikleşmeye başladığı saatlerde, evden çıkarken, kısa yürüyüşler için dahi güneş koruma faktörü yönünden güçlü kremler kullanmalısınız. Hızla bronzlaşmaya çalışmanın, kırışıklıklara davetiye çıkartacağını unutmayın.

Daha fazla havuç tüketin. Bu sebzenin içerdiği pigmentler, cildinizin daha çabuk bronzlaşmasına yardımcı olur. Cildinizin güneşle ilişkisini dostluğa dönüştürecek diğer yiyecekler, kayısı, bal kabağı ve maydonoz, tere, roka gibi yeşilliklerdir.

Pek çok bitki bronzlaşmanızda size yardımcı olabilir. Bu bitkiler "photosebsibilisantes" sınıfında "ışığa duyarlı bitkiler"dir. Aynı zamanda cildinizi güçlendirerek yanmasını önler. Eski Yunan''da, güneşin yakıcı etkisinden korunmak için zeytinyağı kullanılırmış. Bu formül hala geçerlidir. Hatta daha da iyisi, yarı yarıya zeytinyağı ve buğday özü karışımıdır. Banyo yaparken veya küvetinizde çeşitli bitkileri cildinize uygulayarak cildinize güneş bakımı yapabilirsiniz. 1 litre su için 10 - 20 gram papatya, lavanta, düğün çiçeği veya limon yaprağı ile kabuklarını ekleyerek banyo suyunuzu hazırlayabilirsiniz. Üzüm çekirdeği yağıyla vücudunuza masaj yapabilir ve günde bir kahve kaşığı içerek de tüketebilirsiniz. Güneş yanığından yakınıyorsanız, ayva çekirdeklerini kaynatarak kompres yapabilirsiniz. Ayrıca Papatya çayı içmek de çok yararlıdır. Güneşlenirken veya bakım sırasında kullandığınız bitkisel yağların "arı" olmasına dikkat edin. Cilt lekeleri oluşturabileceğinden, kullandığınız tüm karışımların saf olmasına ve cildinizde eşit şekilde dağılmış olmasına dikkat etmelisiniz.


ÜCRETSİZ DENEME ÜYELİĞİ İÇİN HEMEN BAŞVURUN

LÜTFEN AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURUNUZ.

DANIŞMANLARIMIZ EN KISA ZAMANDA SİZE ULAŞACAKTIR.

Zone form

1. Ücretsiz deneme, kulübe yakın (en fazla 10km) olan misafirler içindir.

2. Misafirlerimizin, 20 yaş ve üzerinde olması gerekmektedir.

3. Ücretsiz deneme hakkı her misafirimiz için bir kereliktir.

Bu şartlar sağlanmazsa kulübe günlük giriş ücreti olarak 80 TL ödenir.

1. Onay metni

6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Ticari İletişim Ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik çerçevesinde Merkez Yapı İnşaat Spor ve Tur. İşl. A. Ş. (“Zone”) tarafından veya bir aracı firma vasıtasıyla tarafıma Zone tarafından sunulan hizmetlere ve şirketle ilgili güncellemelere ilişkin telefon, faks, elektronik, posta, MMS ya da SMS hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri ve görüntü içerikli her türlü ticari elektronik ileti ile yapılacak her türlü tanıtım, bilgilendirme, reklam, kampanya, aktivite, pazarlama fırsat ve sair iletilerin gönderimini ve bu form kapsamında vermiş olduğum bilgilerin istatistik ve anket çalışmaları için kullanılabileceğini kabul ettiğimi ve Zone tarafından gönderilen iletilerde bu hususta belirtilen yöntemle gönderim listesinden her zaman kolayca ve ücretsiz şekilde çıkarak ticari elektronik ileti gönderimini durdurabileceğimi bildiğimi beyan ederim.

2. Kanun kapsamında tarafınızca ticari elektronik ileti gönderilmesi için tarafınızdan onay verilmesi gerekliliğine ilişkin bilgilendirme metni aşağıdaki gibidir

6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Ticari İletişim Ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik çerçevesinde, hizmet sağlayıcının, mal ve hizmetlerini tanıtmak, pazarlama, işletmesini tanıtmak ya da kutlama ve temenni gibi içeriklerle tanınırlığını artırmak amacıyla alıcıların elektronik iletişim adreslerine gönderdiği ticari elektronik iletiler için kendisi tarafından alıcı olarak tarafınızdan onay alınması gerekmekte olup bu minvalde tarafınızdan söz konusu onay formunun kabul edilmesi gerekmektedir. Devam eden abonelik, üyelik veya ortaklık durumu ile tahsilat, borç hatırlatma, bilgi güncelleme, satın alma ve teslimat veya benzeri durumlara ilişkin bildirimleri içeren iletiler ile hizmet sağlayıcıya ilgili mevzuatla getirilen bilgi verme yükümlülüğü durumlarında şirketimiz açısından önceden onay alma zorunluluğu bulunmamaktadır. Bununla birlikte, gerekçe göstermeksizin ticari elektronik iletiyi reddetme hakkınızın bulunduğunu ve ticari elektronik ileti hangi iletişim kanalıyla gönderildiyse ret bildiriminin ücretsiz bir şekilde aynı iletişim kanalıyla sağlanabileceğini belirtiriz.

Yukarıdaki maddeleri ve sözleşmeyi okudum, kabul ediyorum.