BAYRAM SOFRASI                                                                         BAYRAM SOFRASI

ZONE TEAM

29 Ağustos 2017

BAYRAM SOFRASI

Kurban Bayramı'nda sağlıklı beslenme

Bayramlarda aile ziyaretlerinde bulunur, özenle hazırlanmış sofralarda sevdiklerimizle bir araya geliriz. Et ve tatlı tüketiminin arttığı bugünlerde, elbette canınızın istediğini yiyebilirsiniz fakat sınırı aştığınızda vücut ritminin tamamen bozulacağını unutmayın, standart beslenme planınıza sadık olun. Bayram ziyaretlerinde ısrar adettendir, davet sahibininin önerilerini reddetmeyin fakat normal şartlarda şeker tüketmiyorsanız şeker kullanmadığınızı kibarca açıklayarak öneriyi reddetmenizde bir sakınca yoktur. Beslenme planınıza bağlı kalarak da bayram ziyafetlerinin tadını çıkarabilirsiniz!

 • Güne kahvaltı ile başlayın ve öğünlerinizi planlayın.
 • Bayram ziyaretlerinde kısa mesafeleri yürüyün, günlük egzersizinize zaman ayırın.
 • Kırmızı et, proteinin yanısıra, demir, çinko, fosfor, magnezyum mineralleri ile B12, B6, B1 ve A vitaminleri içerir. Günlük beslenmenizde et tercih ediyorsanız, her zaman tükettiğiniz miktardaki et sınırını geçmeyin.
 • Bayramda kesilen etler genelde bir kaç saat içinde tüketilmektedir bu da hem pişirmede zorluğa hem de sindirimde güçlüğe neden olmaktadır. Etler en az 24 saat, en ideali 3 gün uygun koşulda beklettikten sonra tüketilmedir.
 • Etler, küçük parçalara ayrılarak, tek pişirimlik miktarlar halinde derin dondurucuda muhafaza edilebilir. Bu şekilde etleri -2 derecede 1 - 2 hafta, -18 derecede daha uzun süreler saklayabilirsiniz.
 • Et, C ve E vitamini içermez. Bu nedenle sebzelerle pişirmek veya etlerin yanında sebze, salata tüketimine bolca yer vermek gerekir. Ayrıca sebzelerde bulunan C vitamini, demir emilimini de artıracaktır.
 • Et yemeklerine yağ ilave etmeyin. Eti kendi yağıyla pişirin. Özellikle katı yağ ile pişirmekten kaçının.
 • Et hazırlamada kullandığınız kesme tahtalarını, çiğ sebze veya meyveleri doğramak, ekmek kesmek gibi işlemler için kullanmayın. Et kesme tahtası tamamen ayrı tutulmalıdır. Çiğ etlerin kesilmesi sırasında kullanılan tüm malzeme, standart mutfak malzemelerinden ayrı tutulmalıdır.
 • Etleri haşlayarak, fırınlayarak veya ızgara olarak tüketmek daha sağlıklıdır. Mangalda yapılacaksa, etlerin kömürleşmemesine dikkat edin. Etlerin dışının pişerek içinin çiğ kalmaması için her iki tarafı da eşit derecede yüksek sıcaklıkta pişirin.
 • Bayram ziyaretlerinde meyve suları veya gazlı içecekler yerine, açık çay, bitki çayı gibi içecekleri tercih edin. Fazla çay tüketimi de zararlı olacağından bol bol su içmeyi unutmayın.
 • Hamur tatlıları yerine, sütlü tatlıları tercih edin.
 • Kuruyemişlerden çiğ olanları tercih edebilirsiniz, bayram şekeri yerine kuru meyveler iyi bir alternatif olacaktır.

ÜCRETSİZ DENEME ÜYELİĞİ İÇİN HEMEN BAŞVURUN

LÜTFEN AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURUNUZ.

DANIŞMANLARIMIZ EN KISA ZAMANDA SİZE ULAŞACAKTIR.

Zone form

1. Ücretsiz deneme, kulübe yakın (en fazla 10km) olan misafirler içindir.

2. Misafirlerimizin, 20 yaş ve üzerinde olması gerekmektedir.

3. Ücretsiz deneme hakkı her misafirimiz için bir kereliktir.

Bu şartlar sağlanmazsa kulübe günlük giriş ücreti olarak 80 TL ödenir.

1. Onay metni

6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Ticari İletişim Ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik çerçevesinde Merkez Yapı İnşaat Spor ve Tur. İşl. A. Ş. (“Zone”) tarafından veya bir aracı firma vasıtasıyla tarafıma Zone tarafından sunulan hizmetlere ve şirketle ilgili güncellemelere ilişkin telefon, faks, elektronik, posta, MMS ya da SMS hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri ve görüntü içerikli her türlü ticari elektronik ileti ile yapılacak her türlü tanıtım, bilgilendirme, reklam, kampanya, aktivite, pazarlama fırsat ve sair iletilerin gönderimini ve bu form kapsamında vermiş olduğum bilgilerin istatistik ve anket çalışmaları için kullanılabileceğini kabul ettiğimi ve Zone tarafından gönderilen iletilerde bu hususta belirtilen yöntemle gönderim listesinden her zaman kolayca ve ücretsiz şekilde çıkarak ticari elektronik ileti gönderimini durdurabileceğimi bildiğimi beyan ederim.

2. Kanun kapsamında tarafınızca ticari elektronik ileti gönderilmesi için tarafınızdan onay verilmesi gerekliliğine ilişkin bilgilendirme metni aşağıdaki gibidir

6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Ticari İletişim Ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik çerçevesinde, hizmet sağlayıcının, mal ve hizmetlerini tanıtmak, pazarlama, işletmesini tanıtmak ya da kutlama ve temenni gibi içeriklerle tanınırlığını artırmak amacıyla alıcıların elektronik iletişim adreslerine gönderdiği ticari elektronik iletiler için kendisi tarafından alıcı olarak tarafınızdan onay alınması gerekmekte olup bu minvalde tarafınızdan söz konusu onay formunun kabul edilmesi gerekmektedir. Devam eden abonelik, üyelik veya ortaklık durumu ile tahsilat, borç hatırlatma, bilgi güncelleme, satın alma ve teslimat veya benzeri durumlara ilişkin bildirimleri içeren iletiler ile hizmet sağlayıcıya ilgili mevzuatla getirilen bilgi verme yükümlülüğü durumlarında şirketimiz açısından önceden onay alma zorunluluğu bulunmamaktadır. Bununla birlikte, gerekçe göstermeksizin ticari elektronik iletiyi reddetme hakkınızın bulunduğunu ve ticari elektronik ileti hangi iletişim kanalıyla gönderildiyse ret bildiriminin ücretsiz bir şekilde aynı iletişim kanalıyla sağlanabileceğini belirtiriz.

Yukarıdaki maddeleri ve sözleşmeyi okudum, kabul ediyorum.